Robię habilitację

Wpis

wtorek, 11 marca 2014

Gra pozorów?

Kolejna recenzja 'monstrum'. 30 stron bardzo szczegółowej analizy publikacji habilitanta. Analizy, która wykazuje serię błędów, niedociągnięć, nieścisłości, powtórzeń. Recenzja zawiera konkluzję negatywną, w przeciwieństwie do dwu pozostałych. Jedna z recenzji pozytywnych zawiera nawet tezę, że dzieło autora poważnie wzbogaca wiedzę historyczną. Czytając obie recenzje, można spokojnie uznać, że któryś z recenzentów odleciał.

 

Ale bardziej zaskujące jest postępowanie linkowane na forum. Tym razem rada wydziału z rozbrajającą szczerością informuje, że po uwzględnieniu negatywnej opinii komisji habilitacyjnej....nadała stopień. Zapytałbym radę, po co recenzje i komisja, skoro rada wie lepiej. Czy to wszystko tylko gra, by osiągnąć z góry zaplanowany wynik?

 

W obu postępowaniach chciałbym przeczytać protokoły....Jak uzasadnił pozytywny recenzent tezy o poważnym wzbogaceniu wiedzy? Jak uzasadniła rada odrzucenie decyzji komisji?

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
habilitant2012
Czas publikacji:
wtorek, 11 marca 2014 00:38

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • klamczuchosiedlowy napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/11 03:14:28:

  z niecierpliwością oczekuję na nadanie stopnia przy trzech negatywnych recenzjach - "najlepiej" by było kilka takich przypadków aby pokazać, że faktycznie rada naukowa jest decydentem a nie tylko niewolnikiem opinii komisji zdominowanej przez urząd centralny wyznaczający często "od czapy" swoich reprezentantów w komisji co z natury rzeczy jest mało wartościowe, skoro tych czterech zwyczajnie może się znać mniej niż profesorowie z rady naukowej jednostki

 • ford.ka napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/11 09:38:26:

  Polecam jednak lekturę tych papierów. Na razie wyszło, że twierdzisz, iż polonistyka na UMCSie tak się różni od wszystkich innych w Polsce, że ci źli i obcy nie są w stanie docenić lubelskiego geniuszu, a wyłącznie lokalny dorobek, w którym recenzenci doszukali się jednego artykułu, który nie byłby odgrzewaniem kawałków przekopiowanych z doktoratu, zasługuje na habilitację. Może w Twojej dziedzinie tak jest... ;)

 • klamczuchosiedlowy napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/11 23:27:32:

  nic nie twierdzę o UMCS
  po prostu brakuje mi do pełnego obrazu puszczenia habilitanta przy 3 negatywnych, bo uwalenie habilitanta przy 3 pozytywnych recenzjach już jest przećwiczone

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Czytam

Warsztat badacza

Dariusz Galasiński - Blog

Graham Scambler - Blog

LSE - Blogs

Piotr Stec

language: a feminist guide